Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emekliye Müjde! Beklenen Gün Geldi

5 bin TL'nin hesaplarına yatmasını bekleyen emekliye müjdeli haber geldi. Ödemenin başlayacağı tarih açıklandı. Detaylar haberde...
Emekliye Müjde! Beklenen Gün Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de milyonlarca emeklinin gözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın bir zamanda duyurduğu bir defaya mahsus yapılacak 5 bin TL’lik ödemeydi. Bugün ödemenin ne zaman yapılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekim aynın başında emeklilere  bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapacaklarını duyurmuştu.

Emekli olup ve fiilen çalışmayı sürdüren emeklileri bu düzenlemenin dışında bıraktıklarını, ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerin hesabına yatırılacağını açıklamıştı.

Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yeni bilgi geldi.

Buna göre Sosyal Güvenlik Kurumu, Emekli Sandığı ve Bağkur kapsamında çalışmayan emeklilere 5 bin liralık tutar yarından itibaren ödenecek.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Gelir veya aylık alan çalışmayan emeklilere 5 bin lira yatırılacak. Dul ve yetimlere de bu tutar aylıktaki hisseye göre yatırılacak.

Ödemeler Hangi Tarihlerde Yapılacak?

SSK kapsamında aylık ödeme günü 17,18,19 olan emekliler, 5 TL’yi 11 Kasımda alacak. Ödeme günü 20,21,22’si olanlar ise 12 Kasım’da alacak. Yine ödeme günü 23,24,25,26 olanlar için 13 Kasım’da yapılacak.

Bunun yanında Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 14 Kasım’da yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.