Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliye Müjde! Beklenen Gün Geldi

5 bin TL'nin hesaplarına yatmasını bekleyen emekliye müjdeli haber geldi. Ödemenin başlayacağı tarih açıklandı. Detaylar haberde...
Emekliye Müjde! Beklenen Gün Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de milyonlarca emeklinin gözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın bir zamanda duyurduğu bir defaya mahsus yapılacak 5 bin TL’lik ödemeydi. Bugün ödemenin ne zaman yapılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekim aynın başında emeklilere  bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapacaklarını duyurmuştu.

Emekli olup ve fiilen çalışmayı sürdüren emeklileri bu düzenlemenin dışında bıraktıklarını, ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerin hesabına yatırılacağını açıklamıştı.

Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yeni bilgi geldi.

Buna göre Sosyal Güvenlik Kurumu, Emekli Sandığı ve Bağkur kapsamında çalışmayan emeklilere 5 bin liralık tutar yarından itibaren ödenecek.

GCM Yatırım Banner

Gelir veya aylık alan çalışmayan emeklilere 5 bin lira yatırılacak. Dul ve yetimlere de bu tutar aylıktaki hisseye göre yatırılacak.

Ödemeler Hangi Tarihlerde Yapılacak?

SSK kapsamında aylık ödeme günü 17,18,19 olan emekliler, 5 TL’yi 11 Kasımda alacak. Ödeme günü 20,21,22’si olanlar ise 12 Kasım’da alacak. Yine ödeme günü 23,24,25,26 olanlar için 13 Kasım’da yapılacak.

Bunun yanında Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 14 Kasım’da yapılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın