Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliye 22 Bin 500 TL Müjdesi Gelebilir! Nefesler Tutuldu

Seçimden önce zam alma ümidiyle uzun süre bekleyen emekliler, promosyonlarla ilgili gelişmeleri araştırıyor. Özel bankalar en fazla ne kadar promosyon verebilir?
Emekliye 22 Bin 500 TL Müjdesi Gelebilir! Nefesler Tutuldu
HABER GİRİŞ

Milyonlarca emekli, artan enflasyon karşısında ayakta kalabilmek için yeni bir zam alma ümidiyle bekledi. Bazı uzmanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimden hemen önce emekliye bir miktar zam yapabileceğini düşünüyordu fakat emekliye güzel haber gelmedi.

Maaşlarının yeterli gelmediğini sürekli olarak vurgulayan emekliler, promosyonla ilgili gelişmelere odaklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu 28 Mart tarihinde, özel bankalarla promosyon için protokol imzalandığını duyurmuştu.

Milyonlarca vatandaş, özel bankaların ne kadar promosyon ödeyeceğini araştırırken Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz, bankaların rekabet kuralları doğrultusunda promosyon rakamlarını yükselttiğini belirtti.

Kamu bankalarında promosyon ödemelerinin yüzde 50 artırıldığına dikkat çeken Yılmaz, özel bankalarda 15 bin TL civarında olan promosyon ödemelerinin yüzde 50 artışla 22 bin 500 TL’ye kadar çıkabileceğini açıkladı.

Kısa vadede promosyonun 20 bin TL’ye erişebileceğini, uzun vadede ise üzerine çıkabileceğini ifade eden uzman, emeklilerin banka tercihi yaparken onlara sunulan hizmetlerin neler olduğunu irdelemesi gerektiğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın