Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emeklilerin Beklediği Zam Paketi Geldi

Yüksek enflasyondan en çok ezilen kesim olan emeklilerin gözü Temmuz ayında. Maaşta iyileştirme beklenirken, masaya gelen formülde bölgesel destek var.
Emeklilerin Beklediği Zam Paketi Geldi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ne kadar zam verilse de enflasyon karşısında eridiği yorumu üzerine gözler ekonomi yönetimine çevrildi. Tabandaki rahatsızlığı gidermeye çalışan AKP kurmaylarının ise bulduğu çözüm, en düşük emekli aylığında bölgelere göre artırıma gitmek oldu.

CNN Türk’ün aktardığına göre geliri 10 bin lira olan emeklilere bölgesel destek verilecek. Söz konusu destekte, nakdi olarak elektrik, su, doğal gaz ve gıda yardımı olacak.

Büyükşehirler özelinde ise barınma desteği de kapsama dahil edilebilecek. Fahiş kiralar yüzünden barınma krizi yaşanan İstanbul, Ankara gibi kentlerde emeklilere kira yardımı yapılabilecek.

Söz konusu nakdi yardımlar üzerinde çalışmaların sürdüğü bilgisi paylaşıldı. Çalışmaların olgunluk kazanmasıyla yardımdan faydalanacak emekliler için kriterler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın