Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emeklilere Bayram Geldi! Erdoğan Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin geleceğine dair önemli adımların atıldığı belirterek ekonomiye odaklanarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Emeklilere Bayram Geldi! Erdoğan Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Türkiye Yüzyılı’nın Emekçileri İftar Programı”nda ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın ekonomiyle ilgili konuşmasından öne çıkan başlıklar arasında enflasyonla mücadele ve çalışanların refahı ön planda yer aldı.

Türkiye’nin son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklara rağmen, enflasyonu tek haneli rakamlara indirme ve toplumun her kesimine daha kalıcı refah sağlama hedeflerine işaret etti.

Asgari ücrette yapılan artışlara vurguda bulunan Erdoğan, 17 bin liraya çıkarılan asgari ücretin yanı sıra memur maaşlarında da önemli artışlar yapıldığını belirtti. Enflasyona karşı çalışanları koruma amacıyla çaba gösterdiklerinin altını çizdi.

Çalışanların Hakları Genişletilecek

Erdoğan’ın açıklamaları arasında, emeklilere yönelik bayram ikramiyesinde yapılan artışlar da yer aldı. Geçen sene emeklilerin talepleri doğrultusunda her bir emekliye tek seferlik 5’er bin liralık ödeme gerçekleştirildiğine işaret etti.

Bu yıl ise emeklilerin bayram ikramiyelerinde yüzde 50’lik bir artış yapıldığı duyuruldu. Ramazan Bayram’ı ikramiyelerinin emeklilerin hesaplarına 2 ila 5 Nisan tarihleri arasında yatırılacağını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl gerçekleştirilen ek gösterge düzenlemesiyle 5,3 milyon kamu personelinin ise ek göstergelerinin yeniden belirlendiğini hatırlattı. Bu düzenlemenin genişletilerek daha fazla memurun faydalanacağını ifade etti.

Ancak muhalefetin engellemelerine rağmen çalışanların haklarının genişletilmesi yönündeki çabaların devam edeceğini ileri sürdü. Özellikle, toplu sözleşme ikramiyesi gibi kazanımların Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesiyle ilgili olarak gerekli adımların atılacağına vurguda bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.