Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliler için Güncellenen Zam Teklifi TBMM’de Kabul Edildi

Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarındaki artış oranının güncellenerek yüzde 49,25’e çıkarıldığını duyurmuştu. Konuyla ilgili kanun teklifi TBMM’de kabul edildi.
Emekliler için Güncellenen Zam Teklifi TBMM’de Kabul Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 23 Ocak tarihinde SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki artışı Ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25 seviyesine yükselttiklerini duyurmuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda ek zammı içeren kanun teklifi kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Ocak tarihinde SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarına yüzde 5 ek zam yapacaklarını açıklamıştı. Fakat bu oran, vatandaşlar tarafından hoş karşılanmadı. Devam eden süreçte Işıkhan’ın açıkladığı üzere zam oranı yüzde 46,25’ten yüzde 49,25’e çıktı.

Bugün kabul edilen önergeyle emekli maaşlarında Ocak ödeme dönemi itibarıyla 6 aylık artış oranı yüzde 49,25 olarak belirlendi. Işıkhan, teklifin Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra oluşan aylık farkların 1 hafta içerisinde ödeneceğini paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.