Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekli Zam Bekliyor! Uzman Karakaş Gelecek Haftayı İşaret Etti

Emekliler seyyanen zam için müjde beklerken uzman Karakaş, gelecek hafta için uyarıda bulundu. Detaylar haberde...
Emekli Zam Bekliyor! Uzman Karakaş Gelecek Haftayı İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Seçim maratonu hız kesmeden devam ederken, vatandaşın sandığa gitmesine sayılı gün kaldı. Bu enflasyon ortamında gün gün eriyen maaşı ile yaşam mücadelesi veren emekli ise gözünü zam müjdesine çevirdi. Seyyanen zam konusu çok konuşulan konular arasında yer alırken, Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, emeklileri gelecek hafta için uyardı.

Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, seçimlere az bir zaman kaldığını ve gelecek haftaya kadar seyyanen zamla ilgili gelişmelerin yaşanmasının olağan olduğunu bildirdi.

“Seyyanen Zam için Halen Vakit Var”

Emeklilerin en büyük isteğinin verilen vaatlerin yerine getirilmesi olduğunu belirtti. Seyyanen zam yapılmasının emeklilere daha çok avantaj sağlayacağını söyledi.

Emekliye seyyanen zam yapılması için halen vakit olduğunu bildirdi.

Karakaş, “Önümüzdeki hafta sonuna kadar olan günler, seyyanen zamla ilgili kritik günler. Ancak önümüzdeki hafta pazar gününden sonra iktidardan bu yönde bir adım gelmediği takdirde artık seyyanen zammın gelmeyeceğini söyleyebiliriz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Emeklilik kart ile ilgili konuşan Karakaş, bunun yerinde bir vaat olmadığını söyledi. Emeklilik kart ile yapılacak olan sosyal yardımların gıda ve elektriği kapsadığını aktardı.
Bunun yanında emeklilik sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.