Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekli Maaşlarında Zam Farkı Ne Zaman Ödenecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre Emekli Sandığı’ndan aylık alanların Ocak ayı zam farkı 26 Ocak’ta ödenmeye başlanacak. İşte detaylar;
Emekli Maaşlarında Zam Farkı Ne Zaman Ödenecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artış oranının yüzde 42,6 seviyesine çıktığını açıklamıştı. Yeni zam düzenlemesi, 18 Ocak tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Emeklilerin merakla beklediği zamlı maaşlarla ilgili yeni duyuru Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapıldı. Emekli Sandığı’ndan aylık alanların ocak ayı zam farkı ile harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri 26 Ocak’ta ödenmeye başlanacak.

Aylıklarını her ay alanlara, 1 aylık tutarında ödeme yapılacak. Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlarda 1 aylık tutarında, Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara 2 aylık tutarında, Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara 3 aylık tutarında aylık fark verilecek.

Bu kapsamda 2.481.769 kişiye ödenecek fark tutarının 19,3 milyar TL olduğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.