Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emek Elektrik’ten İhale Açıklaması! Alkim’den Üretim Paylaşımı

Borsa İstanbul’da işlem gören EMKEL ihale açıklamasını, ALKIM ise potasyum sülfat üretimine başladığını duyurdu.
Emek Elektrik’ten İhale Açıklaması! Alkim’den Üretim Paylaşımı
HABER GİRİŞ

Emek Elektrik Endüstrisi (EMKEL), ihale süreci hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihalede “1150 adet ayırıcı, toprak bıçağı ve yedek malzemeleri alım işi” çerçevesinde 300 adet 170KV ayırıcı ve yedek malzemeleri kısmında en avantajlı fiyatı verdiğini bildirdi.

Söz konusu ihalede fiyat verenler arasında ilk sırada yer alındığı, ihalenin baz bedelinin 77.985.840 TL olduğu bildirildi.

EMKEL, günlük yüzde 10 yükselerek tavandan işlem görüyor. 6,4 TL’ye yükselen şirket hisseleri, haftalık yüzde 11,4, aylık yüzde 32 oranında değer kaybetti.

Alkim Kimya

Borsada ALKIM olarak faaliyet gösteren Alkim Alkali Kimya, daha önceki tarihlerde potasyum sülfat gübresi üretimi için gerekli hammadde bağlantısını gerçekleştirdiğini hatırlattı.

İthal edilen potasyum klorürün Afyon Dazkın Potasyum Sülfat Tesislerine ulaştığı, yüzde 100 suda çözünür potasyum sülfat gübrenin üretiminin tekrar başladığı paylaşıldı. Organik tarım sertifikalı gübrenin öncelikle Türk tarımına tahsis edileceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

ALKIM, günlük yüzde 3,6 artışla 25,6 TL’ye çıktı. Hissede haftalık yüzde 10, aylık yüzde 19,4 düşüş söz konusu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.