Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emek Elektrik Hisseleri TEİAŞ İhale Açıklamasıyla Yükseldi

Emek Elektrik hisseleri, Teiaş ihalesi hakkında açıklamayla sert yükseldi.
Emek Elektrik Hisseleri TEİAŞ İhale Açıklamasıyla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. (Emek Elektrik) Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Teiaş ihalesi hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ile 31.12.2020 tarihinde imzalanmış olan sözleşme kapsamında tüm sevkiyatların ve ilişkili faturaların kesilip projenin başarıyla tamamlandığı söylendi.

Açıklamanın geldiği dakikalarda EMKEL hisseleri güçlü yükselerek 3,12 Türk lirasına kadar çıktı.
Emek Elektrik Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Sonrasında pozitif seyrini sürdürdü.

Dünkü işlemleri 3,03 TL’de tamamlayan Emek Elektrik hisseleri, bugünkü seans açılışını 3,05 TL ile yaptı. Açılışın ardından gerileyerek 2,99 TL’lik düşüğü test edip buradan yönünü yukarı çevirdi.

KAP açıklamasından önce en yüksek 3,06 TL’yi gören EMKEL hisseleri, ihale haberiyle sıçradı. 3,12 TL’lik yüksek seviyenin ardından 3,07 TL üzerinde seyretti. Ekim sonlarından bu yana hisseler en güçlü seviyelerine yaklaştı.

TSİ 15.16’da yüzde 2,7 artıda işlem gören hisseler haftalık bazda yüzde 1,7 artarken aylık yüzde 13,5 oranında artış kaydetti.

Yıllık bazda ise yüzde 53,5 oranında değer kazandı. Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç noktası 3,14 Türk lirasını gösterirken düşüş durumunda 3,02 TL ilk teknik destek seviyesi olarak görev yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu