Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emek Elektrik 77,9 Milyon TL’lik İhaleyi Kazandı

Emek Elektrik'in ihaleyi kazandığı duyurusundan sonra hisseler hafif bir yükseliş göstermesinin ardından düşüşe geçti. Detaylar haberde...
Emek Elektrik 77,9 Milyon TL’lik İhaleyi Kazandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar tarafından hisseleri merakla takip edilen şirketlerden biri olan Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sonucu hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Türkiye Elektrik İletim Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen ‘’Toplam 1150 Adet Ayırıcı, Toprak Bıçağı ve Yedek Malzemeleri Alım İşi” konulu ihaleye katıldıklarını aktardı.

Emek Elektrik, ‘’300 Adet 170KV Ayırıcı ve Yedek Malzemeleri ” kısmında en avantajlı fiyatı vererek en avantajlı fiyatı 1’nci olduğunu açıkladı.

Söz konusu işin ihale baz bedelinin 77 .985 .840 TL olduğunu kaydetti.

Şirket TEİAŞ ile tedarik sözleşmesini karşılıklı imzaladığını duyurdu. Ayrıca projenin 2023 sonuna kadar tamamlanması ve sonuçlarının finansal tablolara 2023 sonu itibariyle yansıması beklendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

İhale bedelinin ortaklık payına düşen kısmın 66.287.964 TL ve ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranının ise yüzde 0,26 olduğu belirtildi. Grup olarak ihaleye girilmesi halinde ortaklığın payının yüzde 85 olduğu kaydedildi.

Şirketin Hisseleri Hafif  Bir Yükselişin Ardından Düşüşe Geçti

Emek Elektrik Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (EMKEL) kodlu hisselerine göz attığımızda bugün açılışı 7,99 TL’den yaptı. Haber sonrasında hisseler saat 16.43 itibarıyla 8,38 TL’ye yükseldi. Artışın ardından hisselerde hafif bir düşüş görüldü.

Hisseler saat 18.10 itibarıyla yüzde 1,88’lik kayıp ile 7,85 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.