Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk’tan Savaş Hamlesi: O Hesapları X’ten Kaldırdı

İsrail-Filistin savaşının sürdüğü sosyal medya tarafında Hamas destekli ve yanlısı hesaplar için verilen süre dolmadan Elon Musk harekete geçti. Ayrıntılar haberde…
Elon Musk’tan Savaş Hamlesi: O Hesapları X’ten Kaldırdı
HABER GİRİŞ

İsrail ile Hamas arasında süren çatışmalar sosyal medya tarafında enformasyon savaşına evrildi. Özellikle eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X’te Hamas destekçisi hesapların yanlış ve yönlendirici bilgi paylaşması üzerine harekete geçildi.

Avrupa Birliği’nin (AB), medya patronu Elon Musk için 1 gün içerisinde X ortamında Hamas bağlantılı hesapların kapatılması çağrısı sonra X’in Üst Yöneticisi (CEO) Linda Yaccarino tarafından konuya ilişkin açıklama geldi.

Açıklamalarını X üzerinden paylaşan Yaccarino, savaş ortamında karşı karşıya gelen grupların sosyal medyada çatışma durumunu ortadan kaldırmaya yönelik dijital kurallara uyulacağı mesajını verdi.

Bu kapsamda Hamas bağlantılı hesapların kapatıldığı bilgisini paylaştı. X üzerinde paylaşılan içeriklerin incelemeye tâbi tutulduğunu belirtti.

Kriz ortamında sahte ve manipülasyona açık içeriklerin orantılı ve etkili biçimde değerlendirildiğini belirterek “X, çatışmanın başlamasından bu yana Hamas’a bağlı yüzlerce hesap tespit etti ve platformdan kaldırdı” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.