Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Twitter Kuşlarını Çağırdı: 40 Saat Çalışılacak

Teknoloji milyarderi Elon Musk çalışanlarını ofise çağırdı ancak gelecek için umut vadetmediğine dikkat çekti. Haberin detayları aşağıda;
Elon Musk Twitter Kuşlarını Çağırdı: 40 Saat Çalışılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Twitter sahibi teknoloji milyarderi Elon Musk dün gece saatlerinde çalışanlarına bir mail göndererek ileriki zor sürece işaret edip hazırlanmaları gerektiğini bildirdi. Musk, gönderdiği mailde ekonomik görünümün Twitter gibi reklama bağımlı bir şirketi etkileyeceğine işaret etti.

Çalışanlarını önlerindeki zorlu süreçte hazırlıklı olmaları konusunda uyaran Musk, umut verici mesajlar da vermeyeceğine dikkat çekti.

Musk, uzaktan çalışmaya da artık izin vermeyeceğini belirtti. Ancak kendisinin onayladığı kişiler dışında her çalışanının haftada en az 40 saat ofiste bulunmasını istediğinin altını çizdi.

Küresel İş Gücünü Azaltmak için Çalışanlarını Uzaklaştırdı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal ağ platformu Twitter’ı satın alalı yaklaşık 2 hafta oldu. Bu süre zarfında milyarder adından sıkça söz ettirdi. Ayrıca satın alımdan itibaren şirkette birçok çalışanı da işten çıkardı.

İşten çıkarılmayla ilgili çalışanlara mail gönderilmiş ve Twitter’ı sağlıklı bir yola sokabilmek için küresel iş gücünü azaltmak adına zorlu bir süreçten geçileceğini öne sürmüştü.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu hamle üzerine şirket çalışanları, Musk’ın 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmasıyla ilgili dava açılacağını aktarmıştı.

Bahsi geçen mailde Twitter sistemlerinin ve müşteri verilerinin güvenliği için ofislerin de geçici olarak kapatılacağı ve tüm yaka kartlarının erişimlerinin askıya alınacağı söylenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın