Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Tesla için İşaret Etti: Meme Coin Harekete Geçti!

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin bir gün Dogecoin ile ödeme kabul edebileceğini ima etti. DOGE’nin fiyatı yüzde 10 yükseldi.
Elon Musk Tesla için İşaret Etti: Meme Coin Harekete Geçti!
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın gelecek planlarında Dogecoin’in olabileceğine dair açıklamalarda bulundu. Musk, elektrikli otomobil üreticisinin bir noktada resmi ödeme yöntemi olarak DOGE’yi kabul edebileceğini belirtti.

Tesla üretim tesisi olan Berlin Gigafactory’deki konuşmasında, bir izleyicinin yakın gelecekte Tesla’nın DOGE kullanılarak satın alınıp alınamayacağını sordu. Musk bu talebe olumlu yanıt verdi, “Bir noktada bunu etkinleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Musk’ın tepkisi, tokenin piyasa fiyatının ani bir yükselişe tanık olması nedeniyle yatırımcılar arasında heyecan uyandırdı. Dogecoin kısa sürede yüzde 10’a yakın yükseldi ve 0,18 dolar seviyesine ulaştı.

DOGE saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Musk, hayranlarının Tesla ürünlerini satın almak için hala DOGE’yi kullanabileceğini söyledi ve “Dogecoin to the moon” diyerek altcoine desteğini gösterdi.

Benzer bir talep daha önce Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX için de yapılmştı. Dogecoin için destek talep eden ziyaretçiler tarafından kendisine iletilmişti ve Musk, “DOGE insanların kripto parasıdır, bu yüzden onu destekleyeceğim.” yanıtını vermişti.

GCM Yatırım Banner

Tesla, Mart 2022’den itibaren şirket ürünleri için Dogecoin ödemelerinin kabul edileceğini duyurmuştu. O dönemde şirket, yalnızca Dogecoin ödemelerini desteklediğini ve Tesla’ya gönderilen Dogecoin olmayan diğer dijital varlıkların alıcıya iade edilmeyeceğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın