Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk, Starlink Uydularını Ukrayna’da Kullanıma Sundu

SpaceX CEO'su Elon Musk, küresel internet hizmeti olan Starlink'i Ukrayna'da kullanılır hale getirdi. İşte detaylar...
Elon Musk, Starlink Uydularını Ukrayna’da Kullanıma Sundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Rusya ile Ukrayna savaşına kayıtsız kalmlayacak bir adım attı. SpaceX’in küresel internet hizmeti Starlink, ülkeye daha fazla hizmet sunmak adına konumlandırıldı.

Bölgede yaşanan çatışmalar, internet altyapısına zarar verdi ve hizmette kesintiler yaşanıyordu. Kesintilerin büyüm bölümü ise başkent Kiev başta olmak üzere pek çok şehirde görüldü. Ukraynalı hükümet yetkilisi Musk’a şirketinin Starlink istasyonlarından daha fazlasını ülkeye sağlayıp sağlayamayacağını sordu.

Elon Musk Starlink paylaşımı
Kaynak: Twitter

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı, Elon Musk’a, “Sizden Ukrayna’ya Starlink istasyonları sağlamanızı rica ediyoruz diye seslendi. Elon Musk ise bu isteğe kayıtsız kalmadı. Musk verdiği yanıtta, “Ukrayna’da Starlink hizmeti artık aktif. Yolda daha fazla terminal var.” ifadelerini kullandı.

Starlink dünyanın şu anda geniş bant sağlayıcıları tarafından hizmet verilmeyen bölgelerinde, dünyaya daha hızlı internet sağlamayı amaçlıyor. İnsanlar uydu anten aracılığı ile Starlink’e bağlantı sağlayabiliyor. İnternet, Starlink uyduları ağı aracılığıyla kullanıcılara aktarılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu