Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Starlink Kararından Vazgeçti

Elon Musk, Ukrayna’ya sunduğu destekle ilgili tekrar karar değiştirerek Starlink için verdiği sözü yineledi. Detaylar haberde;
Elon Musk Starlink Kararından Vazgeçti
HABER GİRİŞ

Rusya işgalinin ardından iletişim alt yapısı çöken Ukrayna’ya haberleşme desteği sunan ABD’li iş insanı Elon Musk, Starlink uydu sistemiyle ilgili tekrar karar değişikliğine gitti. Maddi sebeplerden ötürü Kiev yönetimine daha fazla destekte bulunamayacağını açıklayan Must, bu kez Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda desteğini sürdüreceğini söyledi.

Ünlü girişimci, Ukrayna’yı ücretsiz finanse etmeye devam sözü verdi. Starlink’te maddi imkansızlıkların sürdüğünün altını çizen Musk, “Starlink hâlâ para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca dolar alıyor olsa da biz Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz” dedi.

Musk: SpaceX Ukrayna’yı Sürekli Finanse Edemez

24 Şubat tarihinde Rusya’nın Ukrayna topraklarını ilhak etmesinden hemen sonra Musk, Ukrayna genelinde iletişimin sekteye uğramaması için ücretsiz olarak Starlink hizmetini Ukrayna’ya sunmuştu.

Dünyanın herhangi bir noktasından internet bağlantısının kurulmasına imkân tanıyan Starlink, Ukrayna ordusuna büyük katkı sağlamıştı.

Ancak Musk, birkaç gün önce kabaran faturaları gerekçe göstererek Ukrayna’ya verdiği desteği keseceğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu hizmetin maliyetlerinin olduğunu ve belirsiz bir süre için bu hizmeti veremeyeceklerini belirten Musk, maliyetleri Pentagon’un karşılamasını talep etmişti. ABD tarafı, finansman için Musk ile görüştüğünü duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.