Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Ünvanını Geri Aldı

Elon Musk, Twitter'ın yeniden markalaşma sürecinin ortasında dünyanın en zengin insanı ünvanını geri aldı. Zenginler sıralaması nasıl oluştu? Detaylar haberde;
Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Ünvanını Geri Aldı
HABER GİRİŞ

Elon Musk, Forbes dergisinin dünyanın en zengin insanları listesinde tekrar birinci sıraya yerleşerek dünyanın en zengin ismi ünvanını geri aldı. Gelişme, Musk’ın geçen yıl satın aldığı Twitter’ın çok konuşulan yeniden markalaşma sürecinin ortasında yaşandı.

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi konumundaki Musk, lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’u geride bırakarak “dünyanın en zengini” ünvanının yeniden sahibi oldu.

Musk’ın Serveti Pazartesi Günü 4,1 Milyar Dolar Arttı

Forbes dergisinin dünyanın en zenginlerine yer verdiği listeye göre Musk’ın net serveti Pazartesi günü 4.1 milyar dolar daha artışla 240,7 milyar dolara ulaştı. Net değerdeki bu artışın, Tesla hisselerinin Pazartesi sabahı yüzde 2,5’ten fazla artmasının ardından geldiği belirtiliyor.

Musk, Cuma günü Tesla hisselerinin yaklaşık yüzde 10 düşmesi ve net değerinin 18 milyar dolar düşmesine neden olmasının ardından kısa süreliğine listedeki bir numaralı sırasını kaybetmişti .

Ünlü iş adamı, Forbes’un listesine geri dönmeden saatler önce, mavi kuşu yeni bir X logosuyla değiştirerek Twitter’ı yeni bir markalaşma süreci içine sokmuştu. Musk’ın Twitter’ın CEO’su olarak görevlendirdiği Linda Yaccarino’ya göre logo değişikliği, şirketin uygulamadaki her şeyi dönüştürme planının bir parçası durumunda.

GCM Yatırım Banner

Bu arada Twitter’da pek çok kullanıcı, Musk’ın dünyanın en zengin insanı olma ünvanı konusundaki kafa karışıklıklarını dile getirirken, başlattığı yeni Twitter logosuyla dalga geçti.

Listede Başka Hangi Zenginler Var?

Louis Vuitton, Christian Dior ve Tiffany’nin sahibi olan lüks eşya devi LVMH’nin Başkanı Arnault’un serveti yüzde 1’in üzerinde düşüşle 234,9 milyar dolara geriledi.

Bir süre dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde tutmayı başaran Amazon kurucusu Jeff Bezos 151,9 milyar dolarlık servetiyle listede üçüncü sırada yer aldı.

Oracle’ın kurucusu ve eski CEO’su Larry Ellison 148,1 milyar dolar, Microsoft’un kurucusu Bill Gates 120,6 milyar dolar ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet 117,3 milyar dolar servetleriyle listenin diğer sıralarını paylaşan isimler oldular.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın