Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk 3. Dünya Savaşı için Uyardı: Rusya Yapar!

Kırım konusunda ısrarını sürdüren Elon Musk, nükleer silah tehdidinde Rusya’nın misilleme yaparak 3. Dünya Savaşı’nı başlatacağını söyledi.
Elon Musk 3. Dünya Savaşı için Uyardı: Rusya Yapar!
HABER GİRİŞ

ABD’li iş insanı Elon Musk, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarına yenisini ekledi. 2014 yılında Ukrayna’ya ait olan Kırım’ı ilhak eden Rusya’nın işgalinde haklı olduğu mesajını verdi.

Amerikalı milyarder, Rusya’nın Kırım’ı çekirdeği olarak gördüğünü ve ayrılamaz parçası kanaatinde olduğunu ifade etti.

Ayrıca Rusya’nın ABD’nin alacağı kararlar karşısında takınacağı tutuma dair yorumda bulundu.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Rusya, Kırım’ı kaybetme ya da savaş alanında nükleer silah kullanma seçenekleriyle karşı karşıya kalırsa ikincisini seçecektir. Rusya’ya nükleer bomba atarsak onlar da bize atar ve Üçüncü Dünya Savaşı çıkar” dedi.

“Rusya’nın Kaybedecek Neyi Kaldı?”

Ünlü girişimci, Ukrayna’yı işgal kararı aldığı için Rusya’ya yaptırım uygulayan Batı’nın kararlarına da değindi. Avrupa Birliği’nin (AB) Moskova’nın tüm yollarını kapamak için alınabilecek tüm kararları aldığını savundu.

GCM Yatırım Banner

Bundan sonraki süreçte Rusya’nın radikalleşeceğine dikkat çekerek, “Rusya’yı zaten mümkün olan her şekilde yaptırıma maruz bıraktık ve yollarını kestik. Yani daha kaybedecekleri neleri kaldı?” şeklinde çıkış yaptı.

Bu kapsamda Rusya’nın nükleere yönelebileceğini söyleyerek, bu durumda dünyanın savaşa sürükleneceği tahminini paylaştı.

Musk, “Rusya’ya nükleer bomba atarsak onlar da bize atar ve Üçüncü Dünya Savaşı çıkar. Beğenin ya da beğenmeyin; Kırım, Rusya tarafından kesinlikle ülkenin asli bir parçası olarak görülüyor” şeklinde ifadede bulundu.

Musk, daha önce de Rusya aleyhtarı söylemleriyle dikkatleri üzerine çekmiş, iki ülke arasında ihtilafın çözüm bulması için Ukrayna’nın Kırım’dan vazgeçmesi gerektiği yönünde yorumda bulunmuştu.

Kırım’ın Rusya’ya ait olduğunun kabul edilmesini savunmuştu. Ayrıca Ukrayna’ya ait olan ayrılıkçı bölgelerde savaş ortamında gerçekleştirilen referandum sonuçlarına riayet edilmesini önermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın