Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elite Naturel’in Plantasyon Arazisi için Başvurusu Sonuçlandı

Geçtiğimiz aylarda Adana-Yumurtalık’ta yer alan bir arazinin kullanımı için Adana Orman Bölge Müdürlüğü'ne başvuran Elite Naturel, onay sonucu aldı.
Elite Naturel’in Plantasyon Arazisi için Başvurusu Sonuçlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Adana ili Yumurtalık İlçesinde yapılacak olan plantasyon (bahçe tesisi) yatırımına dair yeni gelişmeyi duyurdu. Şirket, söz konusu yatırım için arazi temin çalışmaları kapsamında Yumurtalık İlçesinde kullanım hakkı Devlet’ten 49 yıllığına kiralanmış ve halen 35 yıl kullanım süresi bulunan toplam 609.451,68 m2 arazinin üst hakkının devri için Orman Genel Müdürlüğü’nden izin alınması için 23.01.2023 tarihinde Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne başvuru yapmıştı.

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre yapılan başvuru sonuçlandı.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Ceyhan Orman İşletme Şefliği ile Elite Naturel arasında imzalanan saha teslim tutanağı ile arazinin kullanımının devir alındığı bildirildi.

Bu aşamanın ardından arazi üzerinde plantasyon için gerekli çalışmaların hemen başlayacağı açıklandı.

Şirket hisseleri (ELITE), dün piyasadaki sert düzeltmeden nasibini aldı. Kapanışı yüzde 7’ye yakın düşüşle yapan hisseler 20,66 liraya kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde haftalık artış oranı yüzde 11, aylık yüzde 30 ve yıllık yüzde 174’ü işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.