Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketinden GES Projesi Açıklaması Geldi

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., GES projesi hakkında açıklamada bulundu. Santralin devreye alındığını duyurdu. Detaylar haberde...
Elektrik Şirketinden GES Projesi Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Elektrik sektöründe faaliyet gösteren İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş., güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Şirket, yenilenebilir enerji üretimi alanında Manisa’da bulunan GES yatırımı kapsamında kurulu güç santraline ait taşıyıcı konstrüksiyon sisteminin montaj işlemleri ile elektriksel montaj işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Santralin işletmeye alınarak elektrik enerjisi üretimine başlandığı bildirildi.

Söz konusu santralin yatırım maliyetinin yaklaşık 22 milyon dolar olduğu not edildi. Söz konusu yatırım kapsamında 58.860 adet 545 Wp monokristal halfcut bifacial güneş paneli modülü ile 330 kWe gücünde 85 adet dizi inverter kullanıldığı not edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“24,1 MWe/32,079 MWp kurulu gücündeki 1. Etap Güneş enerji santrali ile yılda 55.000.000 kWh elektrik enerjisi üretilerek, üretilen elektrik enerjisinin tamamı GES yatırımları kapsamında yapılmış olan 154 kV trafo merkezi üzerinden enterkonnekte sisteme verilecektir.”

Söz konusu duyuruya şirketin IZENR hisseleri olumlu tepki verdi. Duyuru öncesinde 16.35 TL’den işlem gören hisseler, duyuru ile birlikte saat 16.40’ta 25.78 TL’ye yükseldi. Yükseliş seyrini devam ettiren hisseler saat 17.00’da 28,66 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 26,6 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.