Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma! Hisseler Yükselişe Geçti

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş., Sırbistan'da yerleşik bir müşteri ile milyonluk anlaşma yaptı. Sözleşme haberi ile hisseler yükselişe geçti. Detaylar haberde...
Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma! Hisseler Yükselişe Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elektrik şirketi tüm hızıyla yeni anlaşmalarını açıklamaya devam ediyor. Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş, ciro ve karlılığı olumlu etkileyecek bir anlaşama daha yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, Sırbistan’da yerleşik bir yenilenebilir enerji yatırımcısı ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Söz konusu anlaşma kapsamında Sırbistan’ın Kuzey Bölgesinde 2 adet anahtar teslim güneş enerjisi santrali inşası, şebeke bağlantıları ve süreli işletme bakımı yapılacağı aktarıldı.

İmzalanan anlaşmanın 14.984.599 euro (Güncel baz Euro/TL kur ile sözleşme toplam bedeli 490.296.079 TL) olduğu bilgisi verildi.

Şirket bu anlaşmanın yanında Borsa İstanbul A.Ş ile Batman’da kurulacak olan Arazi PV Güneş Enerji Santrali kapsamında 9.990.000 dolar+KDV tutarında anlaşma imzaladığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Girişim Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dün kapanışı 68,50 TL’den yapan şirketin hisseleri (GESAN) anlaşma ile bugün açılışı 71,15 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 4’den fazla kazandıran hisseler saat 10,46 itibarıyla 71,5 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.