Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketi Yeni Siparişiyle Gözleri Dolduruyor

KAP'a yaptığı iş açıklamalarıyla gündemde yerini alan şirketlerden biri olan GESAN, dev siparişini duyurdu. İşte hisselerin son durumu...
Elektrik Şirketi Yeni Siparişiyle Gözleri Dolduruyor
HABER GİRİŞ

Geçen hafta son işlem gününde iştiraki Bülbüloğlu’nun güneş enerji santrali (GES) yatırımı hakkında açıklamada bulunan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., yeni haftanı ilk gününde yeni siparişini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, Cezayir’de yerleşik Tosyalı Iron Steel Industry Algerıe SPA’ dan yüksek gerilim enerji nakil hatlarında kullanılmak üzere cam izolatör siparişi alındığını bildirdi.

Bahsi geçen sipariş bedelinin 1 milyon 360 bin dolar olduğu kaydedildi. Güncel dolar/TL kuru ile sipariş bedelinin 44 milyon 64 bin TL olduğu not edildi.

Söz konusu işin ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacağı aktarıldı.

Girişim Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (GESAN) güne 74,30 TL’den başladı. Saat 10.05’de 77,2 TL’ye yükselen hisseler, saat 10.40’ta düşmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler yazım sırasında 73,15 TL’den işlem görürken bir ayda yüzde 6’ya yakın kaybettirdi. Haftalık bazda yüzde 9’a yakın kazandıran hisseler, günlük yüzde 4,42 yükselişte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.