Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketi KAP’a Bildirdi! Hisseler Tavana Koştu

Gersan Elektrik, dev sözleşmesini duyurdu. Hisseler tavana koştu. Detaylar haberde...
Elektrik Şirketi KAP’a Bildirdi! Hisseler Tavana Koştu
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ortaklık faaliyetlerine olumlu etki yapacak yeni işini duyurdu.

Şirket, 30.05.2023 tarihinde Almanya’da yerleşik Advercharge GmbH firması ile Gersan’ın üretimini ve ticaretini yaptığı “Elektrikli Araç Şarj Sistemleri” ürünlerinin satışına ve tedariğine yönelik olarak “Alıcı Münhasırlığına” ilişkin olan ve yaklaşık bütçesi 150.000.000,00 dolar olan sözleşmeyi yaptığını hatırlattı.

Söz konusu sözleşme kapsamında alıcı tarafından talep edilen özelliklere göre geliştirilen G-Charge Elektrikli Araç Şarj İstasyon ve ünite numunelerinin kabul edildiği, bu bağlamda çerçeve sözleşmenin imzalandığı ve sipariş bazlı üretim aşamasına geçileceği hususunu 08.03.2024 tarihinde paylaştıklarını hatırlattı.

Bu kapsamda Advercharge GmbH. tarafından sipariş edilen 13 adet AC Tip ve 3 adet DC Tip olmak üzere toplamda 16 ünitenin üretiminin şirketimiz tarafından tamamlandığı ve halihazırda sevkiyat aşamasında olduğu aktarıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Uzunca bir süredir bu proje üzerinde çalışmış olmanın yorgunluğu, gelen ilk siparişle birlikte geçmiş ve verilen tüm emeklerin meyvelerinin toplanması zamanı gelmiştir. Ürünlerin geliştirilmesi kapsamında emeği geçen herkese teşekkürü borç bilir, evvela yatırımcılarımız olmak üzere vatan ve millete hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.”

Gersan Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri güne yükseliş seyrinde başladı. Açılışı 39,08 TL’den yapan GEREL hisseleri öğle saatlerine atağa geçti.

Hisseler 38,86 TL’den, 41,24 TL’ye kadar tırmandı. Anlaşma haberiyle tekrar yükselişe geçen hisse 14.30’da 41,5 TL’ye kadar yükseldi.

Tavana koşan hisseler yıllık bazda yüzde 92,02, haftalık bazda yüzde 2,15 kazandırdı. Aylık bazda yüzde 5,1 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.