Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzalayacak

Borsadaki elektrik şirketi, dev anlaşmayı imzalayacağını duyurdu. Hisseleri açılışta kırmızı mumu yaktıktan sonra yükselişe geçti. Detaylar haberde...
Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzalayacak
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı sözleşme bildirimleri ile öne çıkan şirketlerden biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş., ciro ve karlılığı olumlu etkileyecek yeni anlaşmasını duyurdu.

KAP üzerinden sabah saatlerinde duyuruda bulunan şirket, Sandeks Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile bugün sözleşme imzalayacağını açıkladı.

Şirket, “BEYYURDU RES Projesi” kapsamında anahtar teslimi ulaşım yolları, vinç platformları yapımı, türbin temelleri, trafo merkezi ile OG yeraltı kablo işleri için sözleşmenin imzalanacağını duyurdu.

Sözleşme bedelinin vergiler hariç 4 milyon 700 bin euro olduğu bildirildi. Güncel euro/TL kuru ile sözleşme bedelinin vergiler hariç 164 milyon 500 bin TL olduğu kayda geçti. Şirketin GESAN kodlu hisseleri milyonluk anlaşmaya olumlu tepki vermeyerek açılışta kırmızı mumu yaktı.

Girişim Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 10.00’da 74,50 TL’den açılışı yaptı. Sonrasında hafif yükselişe geçen hisseler günlük yüzde 2,19’luk artışla 74,60 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 12,42 kaybettiren hisselerin haftalık kaybı yüzde 3’e yaklaştı. GESAN hisseleri geçen yıl 116,5 TL’ye kadar yükselmişti. Kapanışı 66,6 TL’den yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.