Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzaladı

Girişim Elektrik, KAP üzerinden milyonluk sözleşmesini duyurdu. Şirketin hisseleri yukarı yönlü hareketlendi. Detaylar haberde...
Elektrik Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzaladı
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş sözleşmesini paylaştı.

Şirket, Antalya Tav Sera Adi Ortaklığı ile ‘’Antalya Havalimanı Genişleme ve İyileştirme İşi Projesi Terminal 4 & Cıp Binaları Elektrik & IT işleri” için sözleşme imzalandığını duyurdu.

Sözleşme bedelinin vergiler hariç toplam 3.228.955 euro ve 59.546.717 TL olduğunu not edildi. Güncel euro/TL kuru ile sözleşme bedelinin vergiler hariç toplam 172.269.535 TL olduğu aktarıldı.

Söz konusu işin ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacağı not edildi.

GESAN Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri güne yükseliş seyrinde başladı. Hisseler açılışı 60,30 TL’den yaptıktan sonra 62,7 TL’ye kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin ardından hafif düşüşe geçen hisseler 61,25 TL’ye geriledi. hisseler 4 aydır yatırımcıya kaybettiriyor.

GESAN hisseleri aylık bazda yüzde 15,47 kaybettirirken, haftalık bazda yüzde 8,11 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.