Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Faturalarının Geç Ödenmesi Konusunda EPDK Bekleniyor

Enerjisa, deprem bölgesindeki 4 ilde enerji arzının yeniden düzenlenerek normal faaliyetlerine döndüğünü açıkladı. Faturalarla ilgili karar için EPDK'ya işaret etti.
Elektrik Faturalarının Geç Ödenmesi Konusunda EPDK Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Enerjisa Enerji Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre Adana, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de enerji arzı normale döndü. Enerji şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ülkemizde yaşanan depremlerin ardından güncel durum bilgilendirmesi yaptı.

Buna göre Adana, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye illerinde dağıtım şebekeleri ve jeneratörleri aracılığıyla enerji arzı yeniden düzenlenerek normal faaliyetlerine döndü.

Hatay’da ise hastaneler, havalimanı, toplu konutlar, sokak aydınlatmaları gibi tüm kritik noktalara elektrik verildi. Enerjisa, elektrik faturalarının geç ödenmesiyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu afetin beraberinde getireceği ilave yükler ve sorumluluklar aşikardır. Elektrik faturalarının geç ödenmesi ile ilgili kararın, düzenleyici kurum EPDK tarafından açıklanması beklenmektedir.”

Depremin ilk günlerinde konuyla ilgili açıklama, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den gelmişti.

GCM Yatırım Banner

Bakan Dönmez, elektrik ve gaz faturalarının tahsilatı ile ilgili sorulara atıfla, “Tabii olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Doğal olarak bu faturaların tahsilatını da erteliyoruz.” demişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın