Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elektrik Faturalarının Geç Ödenmesi Konusunda EPDK Bekleniyor

Enerjisa, deprem bölgesindeki 4 ilde enerji arzının yeniden düzenlenerek normal faaliyetlerine döndüğünü açıkladı. Faturalarla ilgili karar için EPDK'ya işaret etti.
Elektrik Faturalarının Geç Ödenmesi Konusunda EPDK Bekleniyor
Yorum

Enerjisa Enerji Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre Adana, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de enerji arzı normale döndü. Enerji şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ülkemizde yaşanan depremlerin ardından güncel durum bilgilendirmesi yaptı.

Buna göre Adana, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye illerinde dağıtım şebekeleri ve jeneratörleri aracılığıyla enerji arzı yeniden düzenlenerek normal faaliyetlerine döndü.

Hatay’da ise hastaneler, havalimanı, toplu konutlar, sokak aydınlatmaları gibi tüm kritik noktalara elektrik verildi. Enerjisa, elektrik faturalarının geç ödenmesiyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu afetin beraberinde getireceği ilave yükler ve sorumluluklar aşikardır. Elektrik faturalarının geç ödenmesi ile ilgili kararın, düzenleyici kurum EPDK tarafından açıklanması beklenmektedir.”

Depremin ilk günlerinde konuyla ilgili açıklama, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den gelmişti.

Bakan Dönmez, elektrik ve gaz faturalarının tahsilatı ile ilgili sorulara atıfla, “Tabii olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Doğal olarak bu faturaların tahsilatını da erteliyoruz.” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu