Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektriğe Yüzde 30 Zam Gelecek İddialarına EPDK’dan Yanıt

Elektriğe yeni bir zam yolda mı? EPDK Başkanı konuyla ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde;
Elektriğe Yüzde 30 Zam Gelecek İddialarına EPDK’dan Yanıt
HABER GİRİŞ

Haziran’da mesken aboneleri için yüzde 15, ticarethane ve sanayi aboneleri için yüzde 25 oranında yapılan zammın ardından Temmuz başında yüzde 30’luk yeni bir zam dalgasının geleceği iddialarına EPDK’dan yanıt geldi.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamada elektrik fiyatlarına yüzde 30 oranında zam yapılacağı iddialarını yalanladı.

“EPDK Gündeminde Zam Yok!”

Yılmaz açıklamasında; EPDK’nın gündeminde elektrikte herhangi bir değişikliği olmadığını belirtirken, vatandaşların bu tür dayanağı olmayan haberlere itibar etmemesini rica etti.

İddialar Ankara’daki Toplantıya Dayanıyordu

Elektrik dağıtım şirketlerinin patron ve yöneticileri ile Enerji Tabii Kaynaklar Fatih Dönmez’in geçtiğimiz hafta bir kahvaltıda bir araya geldiği ve toplantıda şirketlerin yetkililerinin elektrik satış bedelleri için yüzde 50 oranında bir zam talebinde bulunduğu iddia edilmişti.

İddiaya göre Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 14’üncü Sektör Değerlendirme Toplantısı öncesinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda elektrik dağıtım şirketleri zam talepleri için, kur farkı ve uluslararası piyasalarda artan enerji maliyetlerini gerekçe göstermişti.

GCM Yatırım Banner

Hatta şirket yetkililerinin yüzde 50 oranında bir zam talebinde bulunduğu ve yapılan değerlendirmelerin ardından yüzde 30’luk zam oranında karar birliğine varıldığı öne sürülmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın