Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eksun Gıda Yılın İlk 6 Ayında Yüzde 50’ye Yakın Kâr Etti

Eksun Gıda yılın ilk 6 aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin net kârı yüzde 50'ye yakın arttı. Detaylar haberde...
Eksun Gıda Yılın İlk 6 Ayında Yüzde 50’ye Yakın Kâr Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Eksun Gıda, 2023’ün ilk 6 ay finansal sonuçlarını açıkladı. Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir konuya yönelik değerlendirmede bulundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre yılın ilk altı ayında toplam satışlar bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 47 arttı. Rakam 2,4 milyar TL’nin üzerine çıktı.

Yılın ilk 6 ayında şirketin dönem net kârı yüzde 48 artarak 224,7 milyon TL oldu. Şirketin aktif büyüklüğü ise 2,7 milyar TL oldu.

“Şirketin Üretim Gücü Çıtası Her Geçen Sene Yükseldi”

Finansal sonuçlara yönelik değerlendirmede bulunan Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir, şirketin üretim gücü ve AR-GE kabiliyetiyle çıtasını her geçen sene yukarıya çıkardığını kaydetti.

Demir, ilk 6 ayda geçen yıla göre ihracat talebinde yüzde 15’lik artış olduğunu söyledi. 2022’nin ilk 6 ayında toplam satışımız 45 bin metrik ton iken 2023 yılının ilk 6 ayında bu rakam 52 bin metrik tona ulaştığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Söz konuşu dönemde ihracat alanına Dubai ve İngiltere’yi de dahil ederek hacmin genişlediğini söyledi. Demir, İlk 6 aylık dönemde ciro içerisindeki ihracat payının yüzde 21 seviyesinde gerçekleştiğini bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.