Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’ne Sayılı Günler Kaldı

"Ekonomik Dönüşüm Zirvesi"nin Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşeceği açıklandı. Zirvenin nerede ve ne zaman olacağına dair ayrıntılar haberde...
Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’ne Sayılı Günler Kaldı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 29 Eylül Perşembe günü İstanbul’da “Ekonomik Dönüşüm Zirvesi”nin gerçekleşeceğini duyurdu. Bu kapsamda dünyanın önde gelen ekonomistleri bir araya gelecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ev sahipliği yaptığı zirve Bakan Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak.

Ekonomik Dönüşüm Zirvesin’de yeni küresel ekonomik düzenin ortaya çıkarmış olduğu fırsatlar başta olmak üzere birçok başlığın ele alınacağı ifade edildi. Ekonomistlerin “Pandemi sonrası dönemde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler” ana teması etrafında yeni ekonomik düzenin ortaya çıkardığı fırsatları değerlendirecekleri açıklandı.

Bakanlık, sosyal medya hesabından şu şekilde paylaşımda bulundu:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik Dönüşüm Zirvesi
Kaynak: Twitter

Zirveye, Prof. Charles Yuji Harioka, Prof. David B. Audretsch, Prof. Cheng Hsiao, Prof. Jonathan A. Batten, Prof. Douglas Cumming ve 12 ülkeden pek çok akademisyen katılacak.

GCM Yatırım Banner

“Pandemi sonrası dönemde iktisat politikalarında yeni eğilimler” panelinin moderatörünün Hrioka’nın olacağı ifade edildi.

Günün ikinci paneli, “Gelişmekte olan ülkeler için yatırım-üretim-ihracat modelinin önemi” oturumunda Prof. David Audretsch’in yer alacağı aktarıldı. Üçüncü panelde “Yeni dönemde altyapı yatırımlarının artan önemi” konusunun konuşulacağı ifade edildi.

“Yeni dönemde büyümeyi destekleyeci finansal mimarinin önemi” başlıklı son panelinin konuşmacıları arasında Prof. Jonathan A. Batten’ın ve Prof. Douglas Cumming’in olacağı aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.