Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

“Ekonomi Kötüyse Kafeler Neden Dolu?” Sorusuna Yanıt Geldi

Ülkede yaşanan ekonomik krizi algılamakta güçlük çekenlerin; “Madem ekonomi kötü neden AVM’ler, yollar, oteller dolu?” sorusuna Demirtaş yanıt verdi.
“Ekonomi Kötüyse Kafeler Neden Dolu?” Sorusuna Yanıt Geldi
HABER GİRİŞ

Pandemi döneminde gelişmiş ekonomiler faiz artırımlarına giderek küresel enflasyon dalgasından korunurken, “Türkiye ekonomi modeli” ile ısrar edilen düşük faiz politikasının etkileri bugün de silinemiyor. Türkiye, kronikleşen yüksek enflasyonla sefalet endeksinde üst sıralara yerleşip bir de gelir dağılımındaki adaletsizlikle yüzleşirken kimi eleştiriler ise ülkede yoksulluğun olmadığı yönünde oluyor.

“Madem ekonomi kötü neden AVM’ler, yollar, oteller dolu?” sorusuna ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan yanıt geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden verdiği yanıtta, ülkede mülteciler hariç 80 milyon kişinin yaşadığını hatırlatarak, “10 milyonu zengin, 20 milyonu orta direk, 50 milyonu fakir” dedi. Nüfustaki sosyoekonomik bozulmaya işaret ederek şöyle ekledi:

“AKP, zengini ultra zengin yaptı, orta direği sildi süpürdü, fakiri daha fakir yaptı. Ultra zengin AVM’ye haftada bir gidiyorsa artık üç gitmeye, bir araba alıyorsa artık üç almaya, tatile bir hafta gidiyorsa artık üç hafta gitmeye başladı. Gördüğün kalabalıklar aynı kişiler.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.