Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı! İşte Masadaki Konular

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, gündemin önemli başlıklarını konuşmak üzere bugün toplandı. İşte masaya yatırılacak konular...
Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplandı! İşte Masadaki Konular
HABER GİRİŞ

Bugün Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Gündemin önemli başlıklarının görüşüleceği toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldı.

Bu isimlerin yanında toplantıda Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri yerini aldı.

Masaya yatırılacak başlıklardan biri ihracatı desteklemek için ihracat görünümü olacak. Ayrıca Eximbank ihracat kredileri ve destekleri ele alınacak. Bunun yanında konuşulacak başlıklardan biri de teknoloji girişimciliği ekosisteminin geliştirilmesi, bu alanda finansal araçların yaygınlaştırılması olacak.

Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Politika Belgesi konuları görüşülecek.

GCM Yatırım Banner

EKK gündeminin bir diğer maddesi Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı sürecini denetlemek üzere Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesinde geliştirilen sistem olacak.

Yoğun gündemli toplantının sona ermesiyle yazılı açıklamanın yapılması bekleniyor.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.