Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonomi Dünyasını Sarsan İddia: Şimşek O İsimleri Gözden Çıkardı

İddiaya göre Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu bankalarının üst düzey yönetiminde yer alan bazı isimlerin üstünü çizdi. Detaylar haberde...
Ekonomi Dünyasını Sarsan İddia: Şimşek O İsimleri Gözden Çıkardı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili bugün ortaya atılan iddia ekonomi dünyasını sarstı. Bakan Şimşek’in, kamu bankalarının üst düzey yönetiminde değişikliğe gideceği iddia edildi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre kamu bankaları yarın saat 10.00’da genel kurullarını gerçekleştirecek. Böylece yönetim ve denetim kurulları üyelerinin seçimi yapılacak.

İddiaya göre Bakan Şimşek, kamu bankalarının üst düzey yönetiminde büyük bir değişikliğe gidecek ve bazı isimleri görevden alacak. Şimşek’in yöneticileri görevden almak yetkisi bulunmasa da kurul kararında etkisi olduğu biliyor.

Bu bağlamda edinilen bilgiye göre görevden alınacak isimler şu şekilde açıklandı:

“Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Takas Bank Genel Müdürü Avşar Sungurlu.”

GCM Yatırım Banner

Söz konusu isimlerin koltuklarını yeni isimlere devredeceği iddia edildi.

Habere göre Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın yanı sıra Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alparslan Çakar görevlerine devam edecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın