Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ekiz Kimya, Hisselerdeki %10’luk Düşüşün Ardından Açıklama Yaptı

Ekiz Kimya KAP açıklamasında, hisselerde gün içinde gerçekleşen sert düşüşle ilgili olarak özel bir durum olmadığını bildirdi.
Ekiz Kimya, Hisselerdeki %10’luk Düşüşün Ardından Açıklama Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EKIZ) hisse senedi, Salı günü 8,76 liradan kapanış yaptı. Yeni işlem gününe 9,35 ile artıda başladı fakat yukarı yönlü isteğini devam ettiremedi.

Açılışın hemen ardından gerçekleşen keskin düşüş hakkında şirket tarafından açıklama geldi.

Ekiz Kimya hisselerinin günlük kaybı %9,93 seviyesinde.
Ekiz Kimya Hisseleri %10 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler açılışta elde ettiği kazancı geri vererek 7,89 liraya geriledi. Saat 14.53’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) olağandışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında, yatırımcılara yönelik açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Borsa İstanbul A.Ş ‘nin 01.12.2021 tarihli BIAS 4968 sayılı yazısı ile şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin, kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunun bildirilmesi talep edilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Ekiz Kimya hisselerinin günlük kaybı %10’a yaklaşsa da haftalık bazda %22,32 oranında yükseliş gösterdi. Hisselerin aylık fiyat performansı %30 artışı işaret ederken, yıllık dönemde %2,50 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu