Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EKGYO’dan 4,3 Milyar TL’lik Sözleşme! CLEBI’dan Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören EKGYO 4,3 milyar TL’lik sözleşmesini, CLEBI ise temettü açıklamasını paylaştı. İşte detaylar;
EKGYO’dan 4,3 Milyar TL’lik Sözleşme! CLEBI’dan Temettü Açıklaması
Yorum

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO), deprem bölgesindeki sözleşmelerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz gün 3,5 milyar TL ve 2,2 milyar TL bedelli iki farklı sözleşme açıklayan şirket, bugün Adıyaman İndere Deprem Konutları 1. Etap 3. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi’nin sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.

Sözleşmenin yüklenici UNTD İnşaat ile imzalandığı ve bedelinin 4.297.000.000 TL olduğu ifade edildi. Şirket 2021’de 1,3 milyar TL olan net karını 2022’de 3 milyar TL’ye yükseltmişti. EKGYO, günlük yüzde 0,8 kayıpla 7 TL’den işlem görüyor.

Çelebi’den Temettü Açıklaması

CLEBI koduyla işlem gören Çelebi Hava Servisi kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirket pay başına brüt 42,40 TL, net 38,16 TL nakit ödenmesi kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

Şirketin 2022’deki net karı 1 milyar TL seviyesindeydi. CLEBI, günlük yüzde 1,5 artışla 587 TL’de seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu