Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ek Hissedar Dağıtımı Duyuran Shell İngiliz FTSE 100’de Parladı

İngiliz FTSE 100 artıda ilerlerken gösterge endeksin en güçlü yükselişini kaydedenler arasında hissedarlara ek dağıtım duyuran Shell öne çıktı.
Ek Hissedar Dağıtımı Duyuran Shell İngiliz FTSE 100’de Parladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiliz borsa endeksi bugün 7,217.54 puanlık pandemi öncesi seviyelere doğru ilerledi. FSTE 100’ün yükselişi İngiltere’de yeniden açılma gelişmelerinin ekonomik toparlanma beklentilerini desteklemesiyle yönlendirildi.

Bununla birlikte Halifax Konut Fiyat Endeksi artış tahminlerinin aksine Haziran’da geriledi. Bu, konut fiyatlarının Ocak’tan sonra ilk düşüşü oldu.

Dün 7.100.88 puanda kapanış yapan gösterge endeks, bugüne yatay başlangıç yaptı.
İngiliz FTSE 100 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Açılıştan sonra yönünü aşağıya çeviren endeks sonrasında yükselerek 7,146.11 puanı test ederken bu 16 Haziran’da kaydedilen 7,217.54 puanlık Şubat 2020 sonrası zirveye yaklaştı.

TSİ 11.15’te yüzde 0,5 kazançla ilerleyen FTSE 100’ün 5 günlük getirisi yüzde 1,5’e yaklaştı. Bu arada Royal Dutch Shell’in hisseleri FTSE 100’ün en güçlüleri arasında yer aldı. Yazım sırasında yüzde 2,5 kazançla seyreden Shell’in yükselişi şirketin 2021’in ikinci yarısında ek hissedar dağıtımlarıyla yönlendirildi.

İyileştirilmiş bir makro-ekonomik görünümle birlikte güçlü operasyonel ve finansal teslimatın bir sonucu olarak Shell, sermaye tahsis çerçevesinin bir sonraki aşamasına geçeceğini ve nihai kurul onayına tabi olarak, toplam hissedar dağıtımlarını yüzde 20-30 aralığında artıracağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

2021’in ikinci çeyreğine ilişkin güncelleme yapan Shell, ek dağıtımların seviyesinin ikinci çeyrek finansal sonuçlarının tam görünürlüğü ile belirleneceğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.