Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ehliyet ve Kimlik Ücretleri Artıyor: 2024 Fiyatları Belli Oldu!

Yeni yılın yaklaşması ile beraber ehliyet ve kimlik ücretleri belli oldu. 2024 fiyatları Resmi Gazete’de yayımlandı. Detaylar geliyor...
Ehliyet ve Kimlik Ücretleri Artıyor: 2024 Fiyatları Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yılın son günlerinde değerli kağıtların 2024’te uygulanacak satış bedelleri yenilendi. Hazine ve Maliye Bakanlığının hazırladığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Düzenleme ile Noter kağıdı ve beyanname bedeli, protesto, vekaletname, resen senet bedeli, pasaport bedeli, ikamet izni bedelinde artışlara gidildi. 2024 yılında uygulanacak satış bedellerine göre noter kağıdı ve beyanname 87 lira, protesto, vekaletname, resen senet 174 lira, pasaport 790 lira, ikamet izni 565 lira oldu.

Kanuni bildirim süresi dışında doğum ve değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları için 130 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartında ise 260 lira ödenecek.

Sürücü belgeleri ve sürücü çalışma belgeleri 990 lira olurken, motorlu araç tescil belgesi 885 liraya çıktı. Diğer değerli kağıtlardan aile cüzdanı bedeli 705, iş makinesi tescil belgesi 740 lira, banka çekleri (her bir çek yaprağı) 55 lira, mavi kart 130 lira, yabancı çalışma izni belgesi ve çalışma izni muafiyeti belgesi bedeli 565 lira olarak belirlendi.

Tebliğ, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın