Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ege Seramik, Zorlu Enerji ve BİM’den Güncel Duyurular

Ege Seramik'in, Zorlu Enerji'nin ve BİM'in KAP üzerinden yaptığı en güncel duyurular. Detaylar haberde...
Ege Seramik, Zorlu Enerji ve BİM’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. toplu iş sözleşmesi, Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. bedelli sermaye artırımına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu başvurusu hakkında, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. ise payların geri alınmasına ilişkin Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruda bulundu.

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş, şirket ile Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında 01/01/2023—31/12/2024 tarihlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Değerlendirme toplantısının bugün gerçekleştirildiğini açıkladı.

Şirket şu KAP üzerinden şu açıklamada bulundu:

“ Anlaşmaya varılamayan maddeler üzerinden yeniden görüşülmek üzere, toplantının ileri bir tarihe ertelenmesi hususunda karar alınmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur.”

Zorlu Enerji Sermaye Artırımı için SPK’ya Başvuruda Bulundu

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, KAP üzerinden yaptığı açıklamada kayıtlı sermaye tavanının 6 milyar TL olduğunu ve 2,5 milyar TL olan mevcut sermayesini 5 milyar TL’ye artırılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin, 6.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, tamamı nakden ödenmek suretiyle yüzde 100 oranında bedelli olarak 2.500.000.000 TL’den 5.000.000.000 TL’ye artırılması kapsamında hazırlanan taslak izahnamenin onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu’na bugün başvuru yapılmıştır.”

Zorlu Enerji Bedelli Sermaye Artırımı
Kaynak: KAP

BİM’den Pay Geri Alım Kararları

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, KAP üzerinden pay geri alım programının başlatılması hakkında duyuruda bulundu.

Söz konusu açıklamada şirketin, SKP’nın 21.07.2016 ve 25.07.2016 tarihli duyurularına istinaden şirket paylarının borsadan geri alım yapılabilmesine, aynı zamanda geri alıma konu edilebilecek azami pay sayısının 5.000.000 adet olarak belirlenmesine karar verdiği belirtildi.

Bunun yanında geri alım için ayrılacak fonun, şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 750.000.000 TL olarak belirlenmesine ve pay geri alım programının ve program kapsamında yapılacak alımların ilk Genel Kurul Toplantısında ortakların bilgisine sunulmasına karar verildiği aktarıldı.

Yapılan açıklamalar sorasında Ege Seramik’in (EGSER) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 18:13 itibarıyla yüzde 1,68’lik düşüşle 30.48’den, Zorlu Enerji’nin (ZOREN) kodlu hisselerine bakıldığında yüzde 0,21’lik düşüle 4.76’dan ve BİM’in (BİMAS) kodlu hisseleri incelendiğinde iste yüzde 2.1’lik artışla 121.6’dan işlem gördüğü kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.