Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ege Seramik Süreci Tamamladı! Hissesi Yükselişte

Ege Seramik bugün KAP üzerinden yaptığı duyuru ile bedelli sermaye artırımını tamamlandığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Ege Seramik Süreci Tamamladı! Hissesi Yükselişte
HABER GİRİŞ

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Sermaye Artırımının Tamamlanması ve Esas Sözleşme Değişikliği hakkında bildiri paylaştı. Bildiride, bedelli sermaye artırımı işlemlerinin tamamlandığı ve esas sözleşme değişikliği yapıldığı kaydedildi.

Ege Seramik Yönetim Kurulu toplantısında, kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bulunan 3 milyar liralık miktarın, 360 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin tamamının nakden karşılanarak 720 milyon liraya çıkarılması kararı aldı. Bu işlemin usulüne uygun olarak tamamlandığı belirtildi.

Sermaye artırımı işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu, ilgili düzenlemeler ve izahnamede belirtilen usul ve esaslara uygun olarak gerçekleştirildiğinin tespit edildiği vurgulandı. Bunu takiben durumun Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bildirileceği ifade edildi.

Şirket çıkarılmış sermayenin güncel tutarını yansıtmak amacıyla, Esas Sözleşme’nin “Sermaye” başlıklı 6’ncı maddesinin değiştirilmesine karar verdiğine dikkat çekti. Söz konusu işlemle ilgili olarak gerekli işlemlerin yapılacağının altı çizildi.

Borsa İstanbul’da EGSER koduyla işlem gören şirket payları bugün TSİ 18.00 itibarıyla kapanışını yüzde 5,07 artıda 3,73 lirayı test etti. Yıllık yüzde 21,51 oranında ekside olan hisseler, aylık yüzde 2,22 yükseldi. Paylar haftalık olaraksa yüzde 5,97 oranında yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın