Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Efsane Disney’e Geri Döndü! Hisseler Sıçradı

Disney hisseleri, eski CEO’nun şirkete geri dönüşüyle sıçradı. Yatırımcılar, kıdemli yönetici Bob Iger'in medya devine geri dönmesinden umutlu...
Efsane Disney’e Geri Döndü! Hisseler Sıçradı
Yorum

Uzun yıllar Disney CEO’su olarak görev yapan Bob Iger, medya devine geri döndü. Haber, The Walt Disney tarafından Pazar günü yapılan beklenmedik açıklamayla duyuruldu. Daha önce role geri dönmeyeceğini söyleyen Iger’in yerine Şubat 2020’de CEO olarak atanan Bob Chapek’in istifa etmesinin ardından Bob Iger dümeni yeniden devraldı.

15 yılı CEO pozisyonunda olmak üzere kırk yılı aşkın bir süredir şirkette görev yapan Iger, iki yıllığına Disney’in CEO’su olarak hizmet etmeyi kabul etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Susan Arnold, “Bob Chapek’e, pandeminin benzeri görülmemiş zorluklarında şirketi yönlendirmek de dahil olmak üzere, uzun kariyeri boyunca Disney’e verdiği hizmet için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurulun, Disney’in giderek daha karmaşık bir endüstri dönüşümü dönemine girerken, Bob Iger’in bu önemli süreçte şirkete liderlik için benzersiz bir konuma sahip olduğu sonucuna vardığını ekledi.

Iger de, “Bu büyük şirketin geleceği için son derece iyimserim ve Kurul tarafından CEO olarak geri dönmemin istenmesi beni heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı. New York Borsası’nda listelenen Disney hisseleri, Bob Iger heyecanıyla sıçradı.

Geçen haftayı 91,80 dolarda tamamlayan hisseler, bugün açılış öncesinde başlattığı yükselişi seans içine genişletti. Açılışta güçlü artışla 104 doları gördü. Böylelikle Kasım ayının başından bu yana en güçlü değerini kaydetti.

Ve beklenti, MarketWatch’un haberine göre Cuma günkü kapanış itibarıyla hissenin 2022’de yüzde 40’tan fazla değer kaybeden hisselerin daha da yükseleceği yönünde.

İki yıllığına şirkete liderlik etmeyi kabul eden Iger’in büyük değişiklikler yapacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Eski CEO’nun gemiyi istikrara kavuşturmak için değil, rotasını tamamen değiştirmek için geri getirildiği düşünülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu