Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Efor Çay ve Seğmen Kardeşler Talep Toplamaya Başladı

Milyonlarca yatırımcı Seğmen Kardeşler ve Efor Çay ile ilgili halka arz sürecine odaklandı. Şirketlerin kaç lot vermesi bekleniyor? İşte detaylar;
Efor Çay ve Seğmen Kardeşler Talep Toplamaya Başladı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan Efor Çay ve Seğmen Kardeşler Gıda, 26 Haziran tarihinde talep toplama sürecine başladı. Yatırımcıların gündemine yerleşen iki şirket de 26 – 27 – 28 Haziran tarihlerinde (09.00 – 17.00) talep toplamaya devam edecek.

Seğmen Kardeşler payları, 30 TL fiyat üzerinden bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle, Efor Çay payları ise 14,50 TL fiyat üzerinden yine bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle talep toplayacak. SPK onaylı izahnamede iki şirketin de katılım endeksine uygun olduğu belirtiliyor.

Borsa İstanbul’da son dönemde halka arz olan şirketlerin borsadaki ilk işlem günleri bazı yatırımcılarda hayal kırıklığı yarattı. Son halka arz olan Horoz Lojistik’in halka arzına toplam başvuru sayısı 1.717.874 adet olmuştu.

Benzer sayıda katılım olması durumunda Efor Çay’ın yaklaşık 36-40 lot, Seğmen Kardeşler’in yaklaşık 25 lot vermesi beklenebilir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.