Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ECOWAS Anlaştı! Bölgesel Bankanın Sermaye Tabanı 187 Milyon Dolar

ECOWAS, Komisyon Başkanı Touray, komisyonun Batı Afrika Merkez Bankası için sermaye tabanı olarak 187 milyon dolar üzerinde anlaştığını duyurdu. Detaylar haberde...
ECOWAS Anlaştı! Bölgesel Bankanın Sermaye Tabanı 187 Milyon Dolar
YAYINLANMA ZAMANI

Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Komisyon Başkanı Omar Alieu Touray, Nijerya’nın başkenti Abuja’da düzenlenen ECOWAS Parlamentosu Birinci Olağan Oturumu açılışında önemli açıklamalarda bulundu.

Touray, komisyonun, altyapı gelişimini finanse etmek ve bölge için sağlam likidite sağlamak üzere önerilen Batı Afrika Merkez Bankası için sermaye tabanı olarak 187 milyon dolar üzerinde anlaştığını duyurdu.

Bunun yanında sermayenin büyüklüğü ve dağılımı ile rezerv havuzlama çalışmalarının tamamlandığını söyledi. ECOWAS için dayanışma ve istikrar fonunun oluşturulması çalışmaları halen devam ettiğini aktardı.

ECOWAS güçlerinin bölgede terörle ve anayasaya aykırı hükümet değişiklikleriyle mücadele etmek üzere konuşlandırılmasının maliyetli bir seçenek olduğunu kaydetti.

Touray, üye ülkelerde çatışmanın önlenmesi için 2,6 milyar dolar yatırım yapılması çağrısında bulundu. Bunun yananında komisyonun, küçük silahların ve hafif silahların yayılmasıyla mücadele etmeye devam ettiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.