Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ECILC Hisseleri Eczacıbaşı Monrol Açıklamasının Ardından Pozitif Seyrini Sürdürdü

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.ş., iş ortaklığı Eczacıbaşı Monrol ile ilgili yazılı basında çıkan haber hakkında açıklamada bulundu.
ECILC Hisseleri Eczacıbaşı Monrol Açıklamasının Ardından Pozitif Seyrini Sürdürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseler Eczacıbaşı tarafından yapılan açıklamaya tepkisiz kalarak pozitif seyrini sürdürdü.

2022’nin ilk işlem gününü 7,65 TL’de yapan ECILC kodlu hisse senetleri, yeni seansa 7,68 kira ile başlayıp 10.30’dan sonra 8 lira üstünde kalıcılık sağladı. İkinci yarıda 8,20 TL’ye çıkarak 17 Aralık sonrası en yüksek değerini kaydetti.

ECILC hisseleri tüm göstergelerde pozitif performans sergiledi.
Eczacıbaşı Hisse 4 Ocak
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 12,6 artan hisseler aylık bazda yüzde 12,2 değerlendi. Yıllık bazda ise yüzde 10,8 oranında artış kaydetti.

KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay’ın bugün bir gazetede yer alan açıklamalarında şirketimizin iş ortaklığı Eczacıbaşı Monrol ile ilgili olarak; Bozlu Grubu’nun Eczacıbaşı Monrol’deki ortaklık payını %50’ye çıkarmayı hedefledikleri, Eczacıbaşı Monrol’ün hedefinde Avrupa’da üretim tesisi kurulması olduğu, yönünde açıklamaları bulunmaktadır.”

GCM Yatırım Banner

Satın alma taahhüdünü yerine getirmiş olması şartıyla, B Grubu pay sahiplerinin (Bozlu Grubu’nun), Genel Kurul Tescil Tarihi’nden itibaren 5 yıl içinde, Eczacıbaşı-Monrol’deki sermaye oranını %50‘ye çıkaracak şekilde, Hisse Alım Opsiyonu bulunduğu belirtildi.

Eczacıbaşı Monrol tarafından Avrupa’da üretim tesisi kurulması hususu henüz değerlendirme aşamasında olup, bu konuda kesinleşmiş bir karar bulunmadığı eklendi.

Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişmenin olmadığı ve bu çerçevede ortaya çıkacak gelişmelerin yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilerek kamuya gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.