Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ECB/Nagel: Euro Bölgesi Kalıcı Enflasyonla Karşı Karşıya

ECB Yönetim Konseyi Üyesi Joachim Nagel, enflasyon oranının hala yüksek olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
ECB/Nagel: Euro Bölgesi Kalıcı Enflasyonla Karşı Karşıya
Son Güncelleme: 

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Almanya Merkez Bankası Başkanı Joachim Nagel, Frankfurt’ta yaptığı bir konuşmada faiz oranları hakkında konuştu.

ECB Üyesi Nagel, Euro Bölgesi’nin kalıcı enflasyonla karşı karşıya olduğunu söyledi. Faiz oranlarının zirveye ulaşıp ulaşmadığını söylemek için çok erken olduğunu aktardı.

Borçlanma Maliyetleri Yüksek Seviyede

Enflasyon oranının hala çok yüksek olduğunu belirterek, “Platoya ulaştık mı? Bu henüz net bir şekilde tahmin edilemiyor. Tahminler hâlâ sadece hedef seviye olan yüzde 2’ye doğru yavaş bir düşüş gösteriyor.” dedi.

Borçlanma maliyetlerinin “yeterince uzun bir süre için yeterince yüksek bir seviyede” kalacağını söyledi. Bunun ne anlama geldiğinin verilere bağlı olacağını sözlerine ekledi.

Nagel, enflasyonun mümkün olan en kısa sürede ECB’nin hedefine dönmesi ve merkez bankasının para politikasının olması gereken konumunun ardına düşmesine izin verilmemesi gerektiğini aktardı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Bu gelişmelerin öncesinde Nagel, Almanya ekonomisine yönelik konuşmuştu. Ekonomideki zayıf görünümün kalıcı olmadığını söyledi. Alman ekonomisindeki zayıflığın geçici olduğunu vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu