Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EBRD’den Borusan EnBW Enerji’ye Milyon Dolarlık Fon

EBRD, FMO ile Borusan EnBW Enerji'ye bilançosu ve daha büyüme hedefleri için milyon dolarlık kredi sağlayacak. Detaylar haberde...
EBRD’den Borusan EnBW Enerji’ye Milyon Dolarlık Fon

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ile Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim A.Ş.’ye yenilenebilir enerjide daha fazla büyümesi ve şirketin bilançosunu desteklemek için kredi sağlayacağını açıkladı.

EBRD yaptığı açıklamada Borusan EnBW Enerji’ye 200 milyon dolarlık fon aktarılacağını bildirdi.

Bu fonun Kredi, Türkiye İş Bankası, Türkiye Sina Kalkınma Bankası, Garanti BBVA, Akbank, ICBC ve Yapı Kredi tarafından ortaklaşa sağlanacak 600 milyon ABD Doları tutarındaki finansman paketinin bir parçası olduğu aktarıldı.

Söz konusu kaynak ile aynı zamanda kadınların yenilenebilir enerji sektörüyle ilgili becerilerini ve istihdam fırsatlarına erişimini iyileştirmek amaçlanıyor.

“Alınan Kredi İle Sektördeki Yatırımlar Hız Kazanacak”

Konuya dair açıklama yapan EBRD Altyapı Genel Müdürü Nandita Parshad, bu finansman paketi ile Borusan EnBW Enerji’nin yenilenebilir enerji sektöründeki iddiasını desteklemekten çok memnun olduklarını aktardı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı ise 12 santralden oluşan yenilenebilir enerjiye dayalı kurulu güçleri ile Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilirliğine doğrudan katkıda bulunduklarını aktardı. Rüzgar enerjisi sektörünün lider üretim şirketlerinden biri olduklarını kaydetti.

Amasyalı, alınan kredi ile yeni iş alanlarının yanı sıra yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımların hız kazandıracağını vurguladı. Yenilenebilir enerji sektöründe yeşil yakalı çalışan açığını kapatmaya ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik adımlar atmaya devam edeceklerini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu