Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ebebek’in Kredi Notu Açıklandı! DURDO’dan Bedelsiz Kararı

JCR Avrasya, borsada yeni işlem görmeye başlayan Ebebek için kredi notunu paylaştı. DURDO’dan bedelsiz sermaye artırımı kararı geldi. İşte detaylar;
Ebebek’in Kredi Notu Açıklandı! DURDO’dan Bedelsiz Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ve yatırımcıların en çok konuştuğu şirketlerden biri olan Ebebek Mağazacılık A.Ş’nin (EBEBK) kredi  derecelendirmesi açıklandı.  JCR Avrasya Derecelendirme tarafından yapılan analizde şirketin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu A (tr) / (stabil görünüm) olarak belirlendi.

EBEBK’in kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu J1 (tr) / (stabil görünüm), uzun vadeli uluslararası yabancı para ve yerel para kredi rating notu ise Türkiye’nin ülke notuna paralel olarak BB / (negatif görünüm) oldu.

29 – 31 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde 46,50 TL fiyatla halka arz olan EBEBK, 7 Eylül’de işlem görmeye başladı ve yüzde 10 artışla 56,25 TL’ye yükseldi.

Duran Doğan Basım ve Ambalaj

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi (DURDO), 8 Eylül’de bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı.

Ebebek’in Kredi Notu Açıklandı! DURDO’dan Bedelsiz Kararı

GCM Yatırım Banner

Şirket, yaptığı açıklamada sermaye artırımının tamamının iç kaynaklardan karşılanacağını belirtti. DURDO, 35 milyon TL olan mevcut sermayesini 65 milyon TL artırarak (yüzde 185) 100 milyon TL’ye çıkaracak.

Konuyla ilgili gerekli işlemler için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başta olmak üzere ilgili kurumlara başvuruların yapılacağı kaydedildi.

DURDO, günlük yüzde 6,7 yükselerek haftanın son günündeki kapanışını 52,7 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 0,6, aylık yüzde 20 ve yıllık yüzde 53 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın