Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

E39 BMW M5 Motorlu “2001 E38 740i” Satılıyor!

BMW'nin en güzel 7 Serisi olduğu düşünülen E38'lerin bir örneğine tahmin edemiyeceğiniz bir modifiye uygulaması yapılmış.
E39 BMW M5 Motorlu “2001 E38 740i” Satılıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi’nin son değişimlerine birlikte bakmıştık. Dış kısımda en belirgin olarak, böbrek ızgaranın olduğundan çok büyük şekilde tasarlanmış olmasıydı. Lüks yansımalar biraz daha belirginleştirilirken, plug-in hibrit destekli motorla çağımızın yeni alternatif yakıt türüne geçiş yapmıştı. 6. nesil G11’li günlerini yaşayan serinin 1994 yılında E38 kodlu kasa tipi gösterilmişti.

E38 7, 90’lı yılların bizde iz bırakan, en sportif lüks sedanıydı. V8 ve V12’lerin kulağımızda bıraktığı farklı ses tonları, onu bulunduğu dönemde farklı yorumlanmasını sağlamıştı. Gördüğümüz bu beyaz örnekin içinde bir M5 yatıyor. 1998 yılında kaput altına koyulan V8 Turbo motordan daha fazlası alınmak istenmiş. Halen daha kasa güzelliği ile çekici olmayı başaran E38 yapılan çalışmalar neymiş bakalım.

BMW 7 E38’in macerası ikinci sahibinde başlamış.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 Profil2001 model 7 Serisi, E65’e geçmeden önceki son üretim modeli. Hayran kitlesi günümüzde de çok yüksek olan amiral, beyaz ve temiz görüntüsüyle açık artırma podyumuna çıkartılmış.

Belirli bir seneye kadar uzun sedan stok bir şekilde bırakılmış.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 On GorunumEski sahibi onun gerekli olan bakımlarını eksiksiz yapsa da yine de bazı noktalarda yıpranmalar olmuş. Gömlek değişimi asıl ilk satışından sonra, farklı birine geçtiğinde gerçekleştirilmiş. Onu 2001 yılına geri döndürmek için dış gövdesi Alpine White ile boyanmış.

Boyadan sonra ezilen ve yıpranan parçalar belirlenerek orijinal yenilemesine geçilmiş.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 CaprazSıfırının olmasını kimler ister diye bir anket yapılsa, biz dahil olmak üzere binlerce kişi isteyecektir. Mercekli aydınlatma kısımları temizlenmiş. Tamponun siyah çıtaları sıfırlarıyla değiştirilmiş.

E38 BMW 7 Serisi’nin alt yapısı da elden geçirilmiş.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 JantlarYani süspansiyon, yay, frenler, Bilstein şokları en iyi sonuca göre revize edilmiş. Öte yandan aracın orijinal 18 ″ M-Paralel tekerlekler yakın zamanda yeni Michelin Pilot Sport A / S 3 lastikleri jantları da yeniden boyanmış. Böylelikle profil tarafında da temiz bir görüntü elde edilmiş.

H&R yayları takılsa da asıl ilginç olan onun şasi kısmının bile değiştirilmiş olması.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 ArkaŞasi kısmı modifiye edilerek, daha yüksek motor güçleri üreten 750i’den gelen bir dingil montajı yapılmış. Ayrıca yeni aks çubukları ve bir takım parçalar da beraberinde değiştirilmiş.

Araba modifiyelerindeki fantezilerin sonunun olduğunu düşünen var mı?

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 M5 MotoruBiz sorarsanız en hızlı şekilde “yok” deriz. Neden mi? Bu 7 Serisi, bir alt segmentten gelen ancak onu olmayan bir M7‘ye dönüştüren motorla desteklenmiş. 4.9L’lik bir S62 V8, ESS süperşarjla takviyelenerek 740i ile birleştirilmiş.

4.4L, 286 beygirle 7 saniyede 100’e çıkan E38 7 Serisinin performansında olabileceklere bakalım.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 MotorAğırlığı göz ardı etmeden 7 saniyelik süre mutlaka 6 saniye civarlarına düşecektir. Zira M5, 4.9L 400 ps’le 5.3 saniyede kalkış yapabiliyor. Sonucun bu olduğuna kanaat getirirsek, 2001 E38 7 Serisi’nin çok hızlı olabileceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Aktarımda ise yine E39 M5 6 vitesli manuel şanzımanın verildiğini atlamayalım.

En güzel renk tonlarıyla kabin yenilenmiş.

Bmw M5 Motorlu 7 Serisi E38 KokpitDireksiyon, kapılar ve koltuklar olmak üzere North Carolina’da Fibrenew kahve tonlu deriyi her yerde hissedebilirsiniz. Teknolojik açıdan bakıldığında ise yeni nesillerden gelen iDrive bilgi eğlence sistemi bulunuyor. Gösterge tablosu da motoru daha iyi takip edebilmek için E39 M5’ten gösterge tablosu da geçirilmiş.

Araç açık artırmaya Bring Trailer‘de çıkartıldı ve gelinen son fiyatının 40.000 dolara ulaştığı söylendi. Ancak bu fiyatın daha da çıkabileceği söylendi. Son bir yorum yapacak olursak; değişim süreci en kapsamlı olan revizeler arasında katılabilecek 7 Serisi, M5’in güç aktarma organlarıyla daha da anormalleştirilmiş. Bundan sonra tek merak edeceğimiz fiyatının hangi seviyelere ulaşacağı! 740i’nin sedan M5 gibi gösterilmesi sizce nasıl olmuş?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu