Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dzhabarov: Karadağ Korsanlık ve Soygun Yapıyor

Karadağ'ın Ruslara ait gayrimenkulleri dondurma kararını Dzhabarov, korsanlık ve soygun olarak nitelendirdi. Karadağ hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Dzhabarov: Karadağ Korsanlık ve Soygun Yapıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Dzhabarov bugün Rusya haber ajansı TASS’a verdiği demeçte, Karadağ’ın Rus mülklerini dondurma kararına tepki gösterdi.

Karadağ Bakanlar Kurulu web sitesinde dün, Rus mülkiyetindeki gayrimenkullerin dondurulmaya başlandığını gösteren bir belge yayımlandı.

Rusya kanadından Dzhabarov, Karadağ’ın Ruslara ait gayrimenkulleri dondurmasını korsanlık ve soygun olarak nitelendirdi.

Karadağ’ın takındığı bu tavrın ekonomisine ve Rusya ile dostane ilişkilerine zarar vereceğini ifade etti.

Dzhabarov, “Karadağ, tüm Avrupa’nın ve ABD’nin takip ettiği bu feci yola, korsanlık ve soygun yoluna girdi. Çünkü oraya para getirenler, emlak satın alanlar, hepsi meşru kaynaklarla geldi” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Karadağ makamlarının herhangi bir şeye el koyma ya da dondurma kararı almasında hiçbir neden olmadığını savundu.

“Karadağ Ekonomisinin Birden Çökeceğini Düşünüyorum”

Dzhabarov, Rus turistlerin Balkan ülkesinde tatil yaptığı için Karadağlıların büyük bir hata yaptığını vurgulayarak, “Biz bu ülkeyi sevdik. Karadağ ekonomisinin birden çökeceğini düşünüyorum” dedi.

Karadağ’ın efendileri olarak nitelediği NATO ve AB’ye ne kadar sarılmaya çalışsa da sonuçsuz kalacağını iddia etti.

Ülke kaynaklarının oldukça zayıf olduğunu söyleyerek Karadağ’ın Avrupa Birliği’nin sadakalarıyla yaşamaya devam edeceği ifadesinde bulundu.

Rus diplomat, “Karadağ, Rusya gibi iyi bir dostunu kaybetti ve yenilerini de kazanmadı” dedi.

Dzhabarov, 15 yıl önce Rusların Karadağ’da mülk satın alma konusunda hevesli olduklarını hatırlattı. Bunun ise bir hata olduğunu savunarak, “Bir kişi sadece kendi ülkesinde gayrimenkul sahibi olmalı” dedi.

Karadağ makamları, 1 Mart’ta AB’nin Rusya için hazırladığı tüm yaptırımlara katıldı. Ülkenin Cumhurbaşkanı Milo Dukanoviç, Ukrayna ile dayanışma ilan etti.

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adzic, 10 Haziran’da Batı yaptırımlarının devamı olarak Rusya’ya ait 44 mülkün dondurulacağını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.