Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dyo Boya Hisseleri JCR Değerlendirmesi Sonrası %2’den Fazla Yükseldi

Güne 10,02 liradan başlayan Dyo Boya hisseleri, JCR tarafından paylaşılan kredi notu derecelendirmesi sonrası yükselişe geçti.
Dyo Boya Hisseleri JCR Değerlendirmesi Sonrası %2’den Fazla Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme, Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Bağlı Ortaklıkları için hazırladığı değerlendirme raporunu yayımladı.

Buna göre şirketin uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notu BB, kısa vadeli yerel ve yabancı para notu B olarak teyit edildi. Kısa vadeli ulusal notu A-1 (Trk), görünümü ise stabil olarak bildirildi.

DYO Boya hisseleri tatmin edici karlılık ve büyüme rakamlarının vurgulandığı değerlendirme sonrası yükseldi.
Dyo Boya Hisseleri %2,30 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

JCR açıklamasında; istikrarlı nakit akışı ile makul düzeydeki kaldıraç oranlarının, kayda değer operasyonel ve finansal verimliliğin, sektörün öne gelen üreticilerinden olmasının, kurumsal yönetim uygulamalarına yüksek uyum düzeyinin, AR-GE çalışmalarının rekabet avantajı sağlamasının katkısı vurgulandı.

Değerlendirme yapılırken dikkate alınan diğer hususlar arasında; geniş bayi ağının marka bilinirliğini sürdürmesi ve satın alma süreçlerinin dijitalleşmesinin tedarik zincirini genişletmesi, itibarlı ana hissedarlar, yabancı para ağırlıklı üretim girdilerinin net döviz açık pozisyonuna neden olması, gelir çeşitliliğine rağmen inşaat sektöründeki dalgalanmaların dekoratif boya talebini baskılayabilmesi gibi faktörlere yer verildi.

Şirketin DYOBY kodlu hisseleri güne 10,02 TL ile yatay başladı. Saat 11.00’de gelen açıklama sonrasında yükselişe geçti. Saat 11.36’da ise %2,30 değer kazancıyla 10,26 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Haftalık bazda yatırımcısına %3,60 oranında kazandıran hisseler, aylık bazda %2,65 yükseldi. Yıllık dönemde ise %4,36 oranında geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın