Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

DXY FED’in Daralmasına Işık Yakacak ABD İstihdamı Öncesinde 94 Üzerinde

Küresel piyasaların takibindeki ABD’nin iş gücü verilerini bekleyen dolar endeksi, bugün 94 üzerinde seyrediyor.
DXY FED’in Daralmasına Işık Yakacak ABD İstihdamı Öncesinde 94 Üzerinde

ABD para birimini emsal sepeti karşısında izleyen dolar endeksi (DXY), dünün ardından bugün yine 94 eşiğinin üzerinde işlem görüyor. Perşembe seansında en son 94,22’de işlem gören DXY, 8 Ekim’e 94,21 ile başlayıp 94 üzerinde ilerledi.

TSİ 10.15’te yüzde 0,09 artıda işlem gören dolar endeksi, 94,18 – 94,33 aralığında seyretti. Son veriler ışığında dolar endeksinin 5 günlük getirisi yüzde 0,3 olurken bir ayda yüzde 1,85 değer kazandı.

Yıl başından bu yana yüzde 4,9 değer kazanan dolar endeksi, bir yılda yüzde 1,3 artış kaydetti.
ABD Dolar Endeksi 94 Üzeri
KAYNAK: MarketWatch

Bugün küresel piyasaların odak noktasında ABD’nin Eylül ayına yönelik iş gücü verileri var. Ağustos’ta tarım dışı istihdam 235 bin iş artışla 7 ayın en düşük seviyesine gerilemişti ve tahminlerin çok gerisinde kalmıştı.

İşsizlik ise yüzde 5,2 ile Mart 2020 sonrası en düşük seviyeye gerilemişti. Oranın Eylül’de yüzde 5,1’e gerilemesi beklenirken tarım dışı istihdamın 500 bin artması bekleniyor.

ABD istihdam verisinin beklentiler doğrultusunda artması önemli çünkü bu FED’in Kasım’da daralmayı duyurması için yeşil ışık olarak görülüyor. Bu da bir yılın yükseğine çıkan dolar endeksi için alıcılı seyrin sürerek yeni zirveler test edeceği yönünde tahminleri artırıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum