Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşen Hisselere Dev Anlaşma Dopingi!

Hisselerini geçen yıl halka arz eden şirket, dev anlaşmasıyla düşen hisselerini hareketlendirdi. İşte o şirket ve hisseleri...
Düşen Hisselere Dev Anlaşma Dopingi!
HABER GİRİŞ

İmalat sektöründe faaliyet gösteren ve geçen yıl halka arz olan Ofis Yem Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisini açıkladı.

Şirket, geçen yıl enerji tüketiminin yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması ve üretim tesislerinde elektrik giderlerinde tasarruf sağlamak amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES/Proje) yatırımına başlanılması ve gerekli izinlerin alınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldığını hatırlattı.

Başvuru sürecinin devam ettiği not edilirken, Ankara’nın Bala ilçesinde Fotovoltaik GES projelendirme sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Bu hususta yatırımın inşa süreçlerinin başlatılması ve tamamlanması sorumluluğu Point Solar Elektrik Üretim San. Ticaret A.Ş’ye ait olmak üzere 207 milyon 700 bin TL (KDV Hariç) bedelle sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Ofis Yem Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri devam anlaşma ile hareketlendi. Bugün açılışı 45,82 TL’den yapan (OFSYM) hisseleri 45,28 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler anlaşma haberi ile 50,3 TL’ye iğne attı. Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 45,7 TL’ye geriledi. Geçen yıl 27,20 TL’den halka arz olan hisseler 2023’ü 41,32 TL’den kapattı. 2024’e güçlü bir başlangıç yapan hisseler 70,4 TL’ye kadar yükseldi. Hisseler son 6 haftadır düşerken, aylık kaybı yüzde 22’yi geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın