Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin İkinci İnsanından Korkutucu Ekonomi Uyarısı!

Küresel çapta ekonomik kriz büyürken, yorumlar ve tahminler artmaya devam ediyor. Ekonomi hakkında son uyarı Jeff Bezos'tan geldi. İşte detaylar;
Dünyanın En Zengin İkinci İnsanından Korkutucu Ekonomi Uyarısı!
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin ikinci insanı olan ve Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, yaptığı paylaşım ile ekonomideki durum hakkında uyarıda bulundu. kurumsal lider ayrıca, ekonominin geleceği için de karamsar bir tablo çizdi.

Wall Street finans devi başkanı David Solomon’un verdiği bir röportajı alıntılayan Bezos, “Evet, bu ekonomideki olasılıklar size kapıları kapatmanızı söylüyor.” dedi.

Solomon ise demecinde, hem kurumsal liderleri hem de yatırımcıları işaret ederek, artan riskleri anlamalarının ve buna göre hazırlanmalarının zamanının geldiğini söyleyerek uyarıda bulunmuştu.

Ufukta, Ekonomik Oynaklık Devam Edecek Gibi Duruyor

Goldman Sachs CEO’su Solomon’un konuşması firması Wall Street tahminlerini aşan üç aylık kazanç sonuçlarını yayımladıktan sonra oldu. Yüksek enflasyon ve agresif faiz artışları ile fiyatları düşürmeye çalışan merkez bankalarına dikkat çekerek, ekonomide durgunluğun yaklaşabileceğini kaydetti.

Solomon, “Ufukta daha fazla oynaklık olmasını beklemeniz gerektiğini düşünüyorum.” diyerek dikkat çekti. Ama söz konusu durumun gerçekten zor bir ekonomik senaryo anlamına gelmediğini ama ABD’de resesyon olabileceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

ABD’de 6-9 Ay İçinde Resesyon Bekleniyor

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, geçen hafta ABD ekonomisinin şu anda hala iyi durumda olduğunu belirterek, resesyona gireceği tarihi açıklamıştı.

Karşı rüzgarların çok ciddi olduğunu söyleyen Dimon, bunun hem ABD’yi hem de küresel ekonomiyi gelecek yılın ortasına kadar resesyona sürükleyeceğini söyleyerek uyarıda bulunmuştu. ABD’deki tüketicilerin 2008 küresel finans krizine kıyasla daha iyi durumda olduğunu bildirerek karamsar bir tablo çizmişti.

Kontrolden çıkan enflasyon oranlarını ve artan faizlerini alarm zilleri olarak nitelendirerek, Avrupa’nın zaten resesyonda olduğunu ABD’nin ise muhtemelen 6-9 ay gibi bir süre içinde resesyona gireceğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.